KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123242

nr 1612 3242

Ivar Hjertqvist

(1907-1983), Sverige

Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983). Signerad, Sverige. Höga Kusten Ångermanland, Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x65 cm

Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 15 april 2024
kl 18:48:15

15/4 17:19:56 1      100 kr
15/4 18:39:07 2      Vinnande bud

Ivar Hjertqvist

Läs mer om Ivar Hjertqvist